Prihlásiť
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Vitajte na novom fóre!
Máte skúsenosti z lesníctva, s ktorými sa chcete podeliť?
Zaujímajú Vás názory ostatných? Zapojte sa do Fóra o lese!
Všetkých tu vítame a tešíme sa na Vaše príspevky!
Nové príspevky môžu v tejto kategórii pridávať a komentovať iba registrovaní.

TÉMA: Predaj podielu v PS

Predaj podielu v PS 12.02.2017 23:12 #1

Na valnom zhromaždení bola ponuka podielnika o odpredaji lesa. Tvrdí, že má aj skutočného kupca ( známeho ). Viacerí si myslia, že cena podielu je úmyselne vysoká , aby ostatný v PS nemali záujem si tento podiel odkúpiť. Zhodli sme sa, že neskôr bude konkretny podiel predaný za nízku cenu t.j. pod cenu. Dá sa neskôr overiť, alebo musí byť výbor oboznámený za akú cenu bol podiel predaný ?
  • 2017
  • 2017-ov Avatar
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Predaj podielu v PS 13.02.2017 11:49 #2

Predaj podielu upravuje zákon č. 97/2013 §9, odsek 7.

Ako presne, to som sa nedočítala. Je povinnosťou ponúknuť podiel na odpredaj iba ústnou formou s cenou, alebo písomne.?

Na základe katastrálneho zákona, preveriť cenu podielu..
Ak by bola nižšia, ako Vám navrhovaná , vklad zablokovať .
podaním námietky.
  • aa
  • aa-ov Avatar
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Predaj podielu v PS 13.02.2017 16:43 #3

Oznámenie je vždy písomné. Ako je to potom z daňou, platí len predavajúci ?

Ten odpredaj si overíme na katastry.
  • 2017
  • 2017-ov Avatar
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Predaj podielu v PS 14.02.2017 12:36 #4

Mňa tento problém zaujíma už dlhšie.U nás je to divoké.

Na LV máme plomby, a kataster vklady veselo povoľuje.

Že niekto predá svoj podiel, celkom cudziemu človeku, to sme zistili až po povolení zrýchleného vkladu.

Ak myslíte daň z nehnuteľností, tak predávajúci neplatí nič / ak nebol dodržaný zákon/ Daň z príjmu/


Ani kupujúci neplatí daň, tú platí PS.

.
  • aa
  • aa-ov Avatar
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Predaj podielu v PS 14.02.2017 17:12 #5

Myslel som daň z predaja podielu.
  • 2017
  • 2017-ov Avatar
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Predaj podielu v PS 14.02.2017 19:45 #6

Predaním podielu , takýto príjem je na daňové účely považovaný za príjem z prevodu nehnuteľnosti.
Závisí od mnohých podmienok zákona , či takýto príjem podlieha zdaneniu.
To znamená, či tento príjem je oslobodený od dane z príjmov.

Všetko nájde te v zákona.
  • aa
  • aa-ov Avatar
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza

Fytofarm Merimex Pro Populo Poprad Slovenská lesnícka komora