Štátne lesy TANAP-u: Kde inde ako v prírode človek načerpá nové sily, elán, psychickú a fyzickú odolnosť
- Zverejnené v Aktuálne
- Pridať nový komentár
Tatranský národný park, najstarší na Slovensku, vyhlásený v roku 1949, rozprestierajúci sa na výmere viac ako tisíc kilometrov štvorcových v Západných Tatrách (Osobitá, Roháče, Sivý vrch, Liptovské Tatry, Liptovské Kopy a Červené vrchy) a vo Východných Tatrách (Vysoké Tatry a Belianske Tatry), patrí medzi najvyhľadávanejšie časti našej krajiny. O lesy aj turistov sa v TANAP-e starajú štátni lesníci, ktorí zverejnili na svojej stránke na sociálnej sieti aktuálnu informáciu, určenú širokej verejnosti.
„Súčasná korona doba je veľmi zložitá. Vychádzať možno len do prírody, aj to len v rámci okresu. Mnohí využívajú túto možnosť, navštevujú tatranské turistické chodníky a horolezci vysokohorské prostredie. Sme tomu veľmi radi, pretože kde inde ako v prírode načerpá človek nové sily, elán, psychickú či fyzickú odolnosť...
Všetky značené turistické chodníky, okrem tých, ktoré sú sezónne každý rok uzatvorené, sú vám k dispozícii a ponúkajú, predovšetkým v zimnom, inverznom počasí nezabudnuteľné zážitky. Ťažšie a neprehľadné terény sme pre vás vyznačili tyčovým značením.
Na vyhradených miestach si možno tiež zalietať padákom, či využiť skialpy. Podmienky, za akých možno navštíviť Tatranský národný park, nájdete na stránke Správy TANAP-u, alebo jednoduchú a prehľadnú mapu o tom, čo sa kedy v TANAP-e môže, nájdete tiež napríklad na www.neporiadok.sk. Prajeme vám príjemné zážitky,“ píšu tatranskí štátni lesníci v aktuálnom statuse na sociálnej sieti.