Poľovníci a vlastníci lesov sa zhodli na problémových oblastiach: Štátne orgány by ich mali podrobiť auditu, aby nedošlo ku strate kontroly nad ďalším rastom početnosti voľne žijúcej zveri
- Zverejnené v Aktuálne
- Pridať nový komentár
Na záver odborných a spoločenských podujatí organizovaných poľovníckou samosprávou v rámci mesiaca poľovníctva a ochrany prírody zvolal prezident Slovenskej poľovníckej komory spoločné hybridné rokovanie zástupcov Slovenskej poľovníckej komory, Slovenského poľovníckeho zväzu a Petičného výboru petície Poľovníctvo má zmysel s predstaviteľmi Únie regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska. V tlačovej správe o tom dnes informuje Slovenská poľovnícka komora.
Cieľom stretnutia bolo prerokovať východiská spoločných stanovísk pre formuláciu priorít legislatívneho zámeru novelizácie zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení, vykonávacej vyhlášky č. 344/2009 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve v platnom znení a dohodnúť rámce ďalšej vzájomnej spolupráce.
„Účastníci rokovania sa zhodli, že je vzhľadom na politické a spoločenské turbulencie je potrebné hľadať zhodu medzi relevantnými zástupcami vlastníkov poľovných pozemkov a užívateľov poľovných revírov a prijať spoločné závery, ktoré sa budú spoločne presadzovať pri systémových i operatívnych opatreniach zameraných na zásadné zmeny v poľovníckom plánovaní a v poľovníckom manažmente tak pôvodných ako aj nepôvodných druhov raticovej zveri, pri zmenách podmienok uznávania a užívania poľovných revírov orientovaných na zdokonalenie doterajšieho manažmentu početnosti zveri, pri pravidlách zisťovania, preukazovania a riešenia škôd spôsobovaných zverou na lesných porastoch a poľnohospodárskych kultúrach, ako aj pri návrhoch na sfunkčnenie štátnej správy poľovníctva, najmä v oblasti súčinnosti s poľovníckou samosprávou pri výkone štátneho dozoru a v oblasti spolupráce s vlastníkmi a užívateľmi poľovných pozemkov,“ uvádza Slovenská poľovnícka komora.
Účastníci rokovania sa zhodli na problémových oblastiach, ktoré by mali štátne orgány v súvislosti so zámermi legislatívnych zmien podrobiť auditu, aby nedošlo ku strate kontroly nad ďalším rastom početnosti voľne žijúcej zveri.
Tlačová správa Slovenskej poľovníckej komory je uverejnená v prílohe k článku.