Lesná pedagogika pracuje aj so stredoškolákmi: A tí sa pýtajú, čo môžu urobiť pre lesy
- Zverejnené v Aktuálne
- Pridať nový komentár
140 stredoškolákov včera zasadlo do posluchárne Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene, aby v rámci projektu LESU ZDAR! strávili prvý a jedinečný deň s lesníkmi. Program pre študentov bol vyskladaný z interaktívnej prednášky hovorcu Národného lesníckeho centra Igora Viszlaia o lesoch a lesníctve na Slovensku a z diskusie s predstaviteľmi lesníckych inštitúcií, po ktorej sa študenti presunuli na odborné lesnícke pracoviská. Informácia je uverejnená na stránke Lesná pedagogika na sociálnej sieti.
„Študenti Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene navštívili Centrum excelentnosti LignoSilva, kde si prezreli jedinečný CT skener a vysadili v areáli centra stromčeky. Gymnazisti z Gymnázia Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici predpovedali budúcnosť lesa vo virtuálnej 3D jaskyni. Študenti Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom si vyskúšali test DNA v špecializovanom lesníckom laboratóriu. Ústav ekológie lesa SAV vo Zvolene privítal vo svojich laboratóriách študentov Strednej odbornej školy Samuela Mikovíniho z Banskej Štiavnice. Prácu operátora harvestora si vyskúšali študenti zo Strednej odbornej školy agronomickej a technickej v Kežmarku,“ uvádza stránka Lesná pedagogika.
Organizátori podujatia na sociálnej sieti ďalej píšu, čo zaujímalo mladých ľudí v diskusii s lesníkmi najviac: Prečo nosia lesníci zelenú kockovanú košeľu a klobúk? Ako sa uplatnia v lesníctve ženy, a môžu píliť stromy v lese? Súvisí biotechnológia a farmakológia s lesníctvom? Čo robí generálny riaditeľ a ako sa ním môžem stať? Čo môžem ja urobiť pre lesy?