Prihlásiť

Bez lešenia do neba

V Nórsku sa rozhodli postaviť najvyššiu drevenú budovu na svete.

Doporučený Foto it Foto it

Mjostarnet bude mať viac ako 80 metrov a v súčasnosti najvyššiu drevenú stavbu bude prevyšovať o 30 metrov. Budovu pomenovali po blízkom jazere Mjosa a mala by vyrásť v mestečku Brumunddal, hodinu a pol jazdy severne od Osla. Dokončenie stavby sa plánuje v decembri tohto roku. V budove okrem apartmánov bude aj hotel, kancelárie, krytý bazén, reštaurácie a spoločenské miestnosti. Tamojšia priemyselná skupina dodáva drevené konštrukcie z miestnych smrekových lesov. Montáž a výstavba je inžinierstvom svetovej triedy a vystačí si bez vonkajšieho lešenia, aj napriek zložitosti práce vo výškach. Používame najmä žeriavy a dopĺňame to výťahmi podľa potreby. Mjostarnetom demonštrujeme, že je možné stavať veľké, komplexné drevené stavby, objasňuje investor Arthur Buchardt. Dúfa, že jeho ambície postaviť najvyššiu drevenú budovu na svete by mohli iných inšpirovať: Stavať z dreva znamená prispieť k tomu, aby svet lepšie dýchal.

Zdroj: Quark

Naposledy zmenené: piatok, 12 január 2018 09:10
Prečítané: 131
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Mottom veľtrhu bude ochrana lesa hospodárením

Mottom veľtrhu bude ochrana lesa hospodárením

O čom sa píše

Od 8. do 12. apríla sa uskutočnia na brnenskom výstavisku poľnohospodárske a lesnícke veľtrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA.

Prečítajte si viac
Štvornohí pomocníci lesníkov

Štvornohí pomocníci lesníkov

O čom sa píše

Na obnovu lesa zničeného požiarmi využívajú v Čile psy.

Prečítajte si viac
Do materských škôl ide Envirominimum

Do materských škôl ide Envirominimum

O čom sa píše

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR schválilo Slovenskej agentúre životného prostredia program kontinuálneho vzdelávania s názvom Envirominimum.

Prečítajte si viac
Vzácna osa v našich lesoch

Vzácna osa v našich lesoch

O čom sa píše

V podhorí Vihorlatských vrchov zaznamenali mimoriadny výskyt samotárskej osy Scolia hirta ssp.unifasciata, ktorá bola doteraz známa iba v Stredomorí.

Prečítajte si viac

0°C

SR - aktuálne počasie

Oblačno

Vlhkosť: 86%

Vietor: 11.27 km/h

  • 22 Feb 2018 3°C -1°C
  • 23 Feb 2018 1°C -1°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex