Prihlásiť
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Vitajte na novom fóre!
Máte skúsenosti z lesníctva, s ktorými sa chcete podeliť?
Zaujímajú Vás názory ostatných? Zapojte sa do Fóra o lese!
Všetkých tu vítame a tešíme sa na Vaše príspevky!
Nové príspevky môžu v tejto kategórii pridávať a komentovať iba registrovaní.

TÉMA: Aké dotácie možno získať na TTP?

Aké dotácie možno získať na TTP? 18.08.2020 08:13 #1

Viete mi prosím poradiť, aké dotácie je možné získať na TTP? Mám cca 8 ha TTP, ale neviem sa orientovať, či a aké dotácie možno na ne poberať.... moje TTP sa nedajú mulčovať, je na nich mladý lesný porast...V takomto stave som ich dostal.

Viem, že družstvá poberajú dotácie aj na lúky, ktoré ani nekosia,, len je na nich nejaká "bioflóra",, alebo sa na nich vyskytujú nejaké rastlinky, prípadne chrobáci...
Viete mi poradiť?
  • rendy1
  • rendy1-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Aké dotácie možno získať na TTP? 20.08.2020 09:28 #2

Moja odpoveď Ti najskôr nebude nanič. Je to len také vyšpekulované upozornenie. Možno však poslúži niekomu inému.
Keď by si sa iba pýtal ako na dotácie, tak som ticho.
Ale Ty si uviedol aj nepresné okolnosti a to "dostal som, mladý lesný porast". A to vo mne vzbudilo zvedavosť. Ako si dostal? Darom, kúpou a či dedením. To je v podstate jedno, ale spoločným menovateľom je otázka, či v tom nebola aj komplikácia o ktorej nevieš. Napríklad, či pozemky nie sú súčasťou spoločne obhospodarovaných nehnuteľností, teda či na nich nehospodári pozemkové spoločenstvo?
K takejto neznalosti môže dôjsť napríklad pri dedení. V katastri a teda na liste vlastníctva sa uvádza len údaj o tom, či je pozemok súčasťou spoločnej nehnuteľnosti. Ale už nie to, či na ňom nehospodári napríklad pozemkové spoločenstvo. To je uvedené iba v registroch pozemkových spoločenstiev.

A ak popustím uzdu svojej fantázie ešte ďalej. Keďže je tam mladý lesný porast možno, že na pozemkoch hospodári pozemkové spoločenstvo a považuje ho za les. Mladý porast, čo je to? Niečo, čo je ešte rozumné vyklčovať alebo rásť ďalej?

Alebo podotázka. Nechať pozemky naďalej v užívaní spoločenstva a ako člen sa podieľať na hospodárskych výsledkoch spoločenstva, alebo zo spoločného obhospodarovania nehnuteľností ich vybrať?
  • Vlado46
  • Vlado46-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Expert
  • Príspevkov: 124
  • Získaných poďakovaní 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Aké dotácie možno získať na TTP? 20.08.2020 16:01 #3

Dostal som sa k pozemku kúpou, na uvedenej parcele nehospodári nikto , a ani to nieje spoločná nehnuteľnosť.

So sudedmi pozemku - pozemkovým spoločenstvom vychádzam dobre,,, sami mi potvrdili, že na parcele sa nikdy nerobilo nič- pôvodný majiteľ nechal pasienok zarásť a nestaral sa. Teraz sú tam nejaké veľké borovice, a hustá podúroveň hraba,,, výška cca 10m, priemery od 5 do 15 cm.

Preto je škoda porast vyklčovať,, radšej by som ho tam nechal rásť a v budúcnosti z neho bude pekný les.

Mňa len napadlo, či je moźne brať nejaké dotácie na parcelu,,, alebo to nieje možné....
  • rendy1
  • rendy1-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Aké dotácie možno získať na TTP? 12.11.2020 01:51 #4

My využívame na pieskovanie týchto chalanov
https://www.tryskaci.sk/
  • sottno
  • sottno-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 1
  • Karma: 0
Posledná úprava: 12.11.2020 01:51 od sottno.
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci
Moderátori: ekart

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza

Fytofarm Merimex Pro Populo Poprad Slovenská lesnícka komora