Logo
Vytlačiť túto stránku

Schátrané a spadnuté mostíky na turistických trasách v Západných Tatrách: Turistický klub ich opraví alebo postaví nové, použije najmä drevo

Mostíky na turistických trasách v Západných Tatrách sú v zlom technickom stave, problémy spôsobujú nielen turistom, ale aj horským záchranárom. Zmeniť tento stav chce turistický klub Hikemates, ktorý v týchto dňoch začína s ich obnovou. Nový most v Jaloveckej doline postavia už tento víkend, na trase smerom na Baníkov nahradia pôvodný, ktorý sa zrútil. Informoval o tom Patrik Pajta a dodal, že schátrané či spadnuté mostíky sa nachádzajú najmä na pozemkoch neštátnych vlastníkov. Informáciu uverejnila agentúra TASR na portáli Teraz.sk.

Doporučený Ilustračné foto: Jozef Marko Ilustračné foto: Jozef Marko

"Mostíky sú pritom v turisticky vyhľadávaných lokalitách a zasahovať na nich museli aj horskí záchranári. Záujem o turistiku rastie, no zodpovedať tomu musí aj kvalitná a bezpečná infraštruktúra. Rozpadnuté mostíky na turistických trasách sú problémom, rozhodli sme sa preto v tých najkritickejších lokalitách postaviť nové bezpečné mostíky, ktoré budú slúžiť všetkým turistom," cituje Teraz.sk Patrika Pajtu.

Dodal, že pri rekonštrukciách budú používať prírodné materiály, najmä drevo. Obnova bude prebiehať s čo najmenším dosahom na okolitú prírodu. "Dôležitá je funkčnosť, preto rekonštrukcie konzultujeme aj s Horskou záchrannou službou, vybrané mostíky budú mať takú šírku, aby cez ne záchranári v prípade potreby prešli aj s technikou, napríklad štvorkolkou," vysvetľuje pre TASR Patrik Pajta.

Link na celý článok:

Zanedbané chodníky v Tatrách ohrozujú turistov, opravia ich aktivisti (teraz.sk)

 

Prečítané: 193
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.