Logo
Vytlačiť túto stránku

Zavedenie inštitútu sprievodca prírodného turizmu: Osvedčenia bude vydávať Štátna ochrana prírody SR

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR víta návrh zákona o turistických trasách. Zároveň však upozorňuje na to, že návrh obsahuje niekoľko nedostatkov, ktoré bude nutné odstrániť. Pre TASR to uviedlo tlačové oddelenie MŽP s tým, že predkladateľom zákona bude adresovať svoje odporúčania.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

Portál Teraz.sk ďalej uvádza, že za pozitívum považuje rezort zavedenie registra turistických trás, stanovenie práv a povinností, ktoré súvisia so zriaďovaním, vyznačovaním a využívaním turistických trás a so starostlivosťou a ochranou značenia. Predpokladá tak pozitívny dosah na kvalitu turistickej infraštruktúry.

Ministerstvo vníma kladne aj zavedenie inštitútu sprievodcu prírodného turizmu. "Činnosť sprievodcu prírodného turizmu bude môcť v zmysle návrhu zákona vykonávať fyzická osoba, ktorá má platné osvedčenie o odbornej spôsobilosti na výkon činnosti sprievodcu prírodného turizmu, vydané Štátnou ochranou prírody SR," priblížilo. Sprievodcovia by podľa MŽP mohli na základe výnimky orgánu ochrany prírody sprevádzať návštevníkov v chránených územiach aj mimo turistických chodníkov za stanovených podmienok, a to aj na územiach s piatym stupňom ochrany, píše portál Teraz.sk.

Zdroj: https://www.teraz.sk/slovensko/rezort-zivotneho-prostredia-vita-nav/640100-clanok.html

 

Prečítané: 445
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.