Logo
Vytlačiť túto stránku

Pre voľne žijúcu zver je zima obdobím núdze: Poľovníci jej pomáhajú prežiť

Štátny podnik LESY SR na sociálnej sieti aktuálne píše, že hoci snehu na Slovensku nie je veľa, aktuálne obdobie sa v rámci príslušnej legislatívy označuje pre voľne žijúcu zver ako obdobie núdze. Poľovníci z najväčšieho lesníckeho subjektu u nás sa starajú o 70 poľovných revírov, ktoré sú v správe štátneho podniku na ploche približne 300 000 hektárov.  

Doporučený Ilustračné foto: FB stránka LESY SR Ilustračné foto: FB stránka LESY SR

„Vzhľadom na dlhšie trvajúce obdobia mrazov a absenciu bukvy raticová zver naše prikrmovacie zariadenia intenzívne navštevuje. Kvalitné seno, lucernová senáž aj kŕmna repa idú na odbyt a niektoré krmelce sme napriek nízkej snehovej pokrývke museli už viackrát dopĺňať.  

Starostlivosť o zver sa začína začiatkom leta, keď pre jelene či srny pripravujeme seno na našich horských a podhorských lúkach. Je to náročná práca, pretože jednotlivé lúčky majú napríklad na Poľane malé výmery a pre techniku často nevhodný svahovitý a skalnatý terén.

Aby sme boli na náročné zimné obdobie pripravení, opravujeme poškodené alebo budujeme nové krmelce na uskladnenie sena z našej produkcie,“ uvádzajú LESY SR v aktuálnom statuse na sociálnej sieti.

 

Prečítané: 362
(2 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.