Logo
Vytlačiť túto stránku

Štátne lesy TANAP-u: Pokračuje modernizácia múzea v Tatranskej Lomnici

Múzeum TANAP- u v Tatranskej Lomnici bude od pondelka zatvorené. Dôvodom je výmena okien vo vstupnej hale. V najbližších dňoch sa modernizácie dočkajú aj ďalšie priestory múzea. Informovala o tom dnes koordinátorka vonkajšej komunikácie Štátnych lesov TANAP-u Mgr. Martina Petránová.

 

Doporučený Interiér Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici Foto Jozef Marko Interiér Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici

Po výmene okien vo výstavnej časti, ktorú Štátne lesy TANAP-u zrealizovali ešte na jeseň 2020, keď múzeum zatvorila druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19, príde na rad vstupná hala. Práce by mali odštartovať v pondelok, 17. januára 2022, s ich ukončením sa ráta už v piatok. Ak všetko pôjde podľa plánu, múzeum návštevníkov opäť privíta v sobotu, 22. januára 2022.

Pozrieť si jeho expozície budú môcť v obvyklom čase, teda od 8.30 do 12.00 hodiny a od 13.00 do 16.00 hodiny. Podľa aktuálne platných pravidiel je otvorené v režime OP, čiže vstup je dovolený len očkovaným a tým, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali. Samozrejmosťou je prekrytie dýchacích ciest respirátorom.

Múzeum TANAP-u návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Jeho expozície si pred pandémiou ročne pozrelo okolo 50-tisíc ľudí, aktuálne je návštevnosť zhruba o tretinu nižšia.

 

Prečítané: 229
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.