Logo
Vytlačiť túto stránku

Vlastníkom lesov a lesníkom dobre známy Ladislav Miko ako vedúci Zastúpenia EK na Slovensku končí: Novým šéfom Vladimír Šucha

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku aktuálne zverejnilo na sociálnej sieti informáciu, že Vladimír Šucha bol vymenovaný za nového šéfa tejto inštitúcie. Vladimír Šucha nastúpi do funkcie vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku 1. januára 2022 a vystrieda tak Ladislava Mika.

Doporučený Vlastníci lesov a lesníci sa nestarajú iba o les. Na obrázku ukážka toho, čo vybudovali urbárnici zo Štiavnika pre návštevníkov ich lesov Foto Jozef Marko Vlastníci lesov a lesníci sa nestarajú iba o les. Na obrázku ukážka toho, čo vybudovali urbárnici zo Štiavnika pre návštevníkov ich lesov

Vladimír Šucha je od začiatku roka 2021 hlavným politickým poradcom Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO), kde sa primárne zameriava na vytváranie globálneho systému využívania vedeckých poznatkov na podporu riadenia spoločenských zmien. Pre Európsku komisiu pracuje už 15 rokov, počas ktorých zastával viaceré funkcie. V roku 2020 pôsobil na Generálnom riaditeľstve pre vzdelávanie a kultúru (EAC) ako osobitný poradca, v rokoch 2014 až 2019 pracoval na pozícii generálneho riaditeľa Spoločného výskumného centra (JRC) a v rokoch 2006 až 2012 bol riaditeľom Generálneho riaditeľstva pre vzdelávanie a kultúru (GR EAC).

Pred tým, než začal v roku 2006 pracovať pre Európsku komisiu, zastával post riaditeľa slovenskej Agentúry na podporu výskumu a vývoja, pôsobil ako hlavný poradca pre európske záležitosti slovenského ministra pre výskum a vzdelávanie a počas rokovaní o členstve Slovenskej republiky v EÚ pracoval aj ako diplomat na Stálom zastúpení Slovenskej republiky pri EÚ, píše sa na stránke Zastúpenia EK na Slovensku na sociálnej sieti. 

Ladislav Miko pôsobil na pozícii vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku od 1. januára 2018. Rodák z Košíc bol aj ministrom životného prostredia Českej republiky. Komunita vlastníkov a obhospodarovateľov lesov na Slovensku ho dlhodobo vnímala ako silného odporcu trvalo udržateľného obhospodarovania a aktívnej ochrany lesov a lesníkov, ktorí tento odborný prístup v našich lesoch presadzujú a uplatňujú.

 

 

Naposledy zmenené: streda, 24 november 2021 10:55
Prečítané: 511
(1 Hlasovať)
Lesmedium. All Rights Reserved.