Logo
Vytlačiť túto stránku

Vidiecka koalícia v otvorenom liste Igorovi Matovičovi: Poslanci a médiá nás ignorujú bez štipky úcty k našim životom

Členovia Vidieckej koalície sa včera obrátili otvoreným listom na predsedu hnutia OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča ako bojovníka proti korupcii, mafii, rozkrádaniu republiky a za spravodlivosť kvôli novele zákona o ochrane prírody a krajiny.

 

Doporučený Logo Vidieckej koalície Logo Vidieckej koalície

„Témou ochrany prírody sa isté skupiny, ktoré tvrdia, že sú ochranári, snažia polarizovať spoločnosť. Práve kvôli predkladanej novele a kampani okolo nej sme my, ľudia z vidieka, vykresľovaní ako ničitelia prírody a tí, ktorým ide len o finančný prospech. Radi by sme Vám však vysvetlili, že tieto tvrdenia sú absolútne nepravdivé. Práve my vidiečania sme tí, ktorí sa o našu krajinu staráme s láskou, porozumením a najlepšie ako vieme, aj pre Vás, aj pre nás, aj pre budúce generácie.

Práve preto nastal čas, kedy sme vyšli do ulíc, napriek tomu, že sme doma museli nechať prácu, ktorá nás doma počká, alebo nájsť za seba náhradu, ktorá za nás tú prácu urobí (zvieratá musia jesť), aby sme ukázali, koho všetkého sa toto v skutočnosti týka. Nejedná sa len o ľudí z prostredia lesníctva a poľovníctva, ale dotkne sa to nás všetkých, či už hospodárov, farmárov, chovateľov oviec, kôz, koní, kráv, ale aj včelárov a teda nás, obyčajných ľudí na vidieku. Všetkým nám musí byť jasné, že táto novela sa netýka len štátnych pozemkov, ale dotkne sa aj nás, súkromných vlastníkov.

Znepokojuje nás, že vy ako bojovník proti korupcii a rozkrádaniu sa k tejto téme nijako verejne nevyjadrujete, nekomentujete ju a dovolíte Vášmu ministrovi urážať 2,7 milióna obyvateľov vidieka, tvrdiť o nich, že sú starí hlupáci, nesvojprávni ľudia, ktorým musia povedať, čo si majú myslieť, papaláši, zlodeji a iné výrazy, ktoré používa na našu adresu pán minister. Tam, kde by mala prebiehať rovnocenná debata, ale argumenty chýbajú, tak sa používajú len urážky a osočovanie.

Chodíme do Bratislavy ako účastníci protestu proti tejto novele, opakovane vyjadrujeme nesúhlas, avšak v médiách priestor nedostávame. Tak ako boli médiá manipulované za vlády smeru, tak sú aj teraz a nie je nám umožnené v médiách predostrieť svoj pohľad na vec, pretože sme médiami odignorovaní.

A čo robia poslanci? To isté čo médiá. Ignorujú nás a bez štipky úcty k našim životom sú schopní už po niekoľkýkrát všetkými dostupnými spôsobmi odsúvať hlasovanie, kvôli tomu, aby zlomili 3-4 poslancov, lebo nemajú dostatočnú podporu tohto zločinu storočia.

My všetci sme za ochranu prírody, ale nie za takú, ktorá je motivovaná iba dotáciami a vyženie ľudí z vidieka. Myslíte si, že by sme ničili svoj milovaný kraj v ktorom žijeme, chceme žiť a budeme žiť?

Vážený pán Matovič, ľudia Vás volili práve kvôli tomu, aký ste boli bojovník za práva ľudu, na ktorom boli páchané krivdy politikmi. Kde ste teraz?

My vidiečania Vás preto prosíme, o Vašu iniciatívu aj v tejto krivde. Pretože aj mnohí z nás Vás volili a verili Vám. Ďakujeme,“ uvádza okrem iného Vidiecka koalícia v otvorenom liste Igorovi Matovičovi.

Prečítané: 898
(6 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.