Logo
Vytlačiť túto stránku

Národná rada SR: Poslanci presunuli hlasovanie o novele zákona o ochrane prírody a krajiny na ďalšiu schôdzu

O reforme národných parkov poslanci na aktuálnej schôdzi nerozhodnú. Hlasovanie o novele zákona o ochrane prírody a krajiny opäť presunuli, konať by sa malo až na nasledujúcej riadnej schôdzi. Jej začiatok je plánovaný na 23. novembra. Agentúra TASR o tom informuje na portáli Teraz.sk.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

Portál Teraz.sk ďalej uvádza, že reforma hovorí o presune pozemkov v národných parkoch pod envirorezort. Zabezpečiť sa tak má jednotná správa chránených území. Na zmenách však zatiaľ nie je dohoda ani v koalícii. Hnutie Sme rodina avizovalo, že reformu nepodporí. Výhrady voči forme, nie obsahu, majú aj ďalší koaliční poslanci. Pred samotným presunom pozemkov im chýba najmä zonácia. Reformu nepodporujú v predloženej forme ani predstavitelia opozície.

Podľa TASR mimoparlamentný Hlas-SD reagoval, že odložením hlasovania potvrdila vládna koalícia svoju neschopnosť vládnuť a schvaľovať svoje vlastné zákony. "Vládna koalícia sa neodvážila hlasovať o vlastnom návrhu zákona, pretože sa bála jeho neprijatia. Je to potvrdením, že koalícia nie je schopná efektívne vládnuť a presadzovať svoj vlastný program," povedal v stanovisku líder Hlasu-SD Peter Pellegrni. Myslí si, že je čas na predčasné parlamentné voľby.

Strana zároveň hodnotí pozitívne, že koalícii sa zatiaľ nepodarilo schváliť reformu. "Reforma národných parkov musí reflektovať názory čo najširšieho okruhu zainteresovaných strán, teda ochranárov, lesníkov, poľovníkov, starostov a v neposlednom rade obyvateľov dotknutých území," citovala TASR Petra Pellegriniho.

Naposledy zmenené: utorok, 09 november 2021 18:25
Prečítané: 721
(1 Hlasovať)
Lesmedium. All Rights Reserved.