Logo
Vytlačiť túto stránku

Obyvatelia obce Dúbravy sa cítia ohrození medveďmi: Chceme, aby o tom médiá informovali

V našej obci Dúbravy, časť Iviny, bol 28. júla tohto roka nájdený zastrelený medveď. 22. augusta predpoludním medvedica napadla obyvateľa našej obce v Hradných lúkach medzi Dúbravami a Ivinami. Napadnutý obyvateľ bol na prechádzke s príbuzným, príležitostne hľadali aj hríby. Napadnutý obyvateľ sa stretol s medvedicou, ktorá ho napadla zozadu, zrazila ho na zem, stála nad ním rozkročená a asi 20 cm revala od jeho ucha. Napadnutý robil krik, potom od neho odišla. Vstať mu pomohol príbuzný, ktorý bol od miesta napadnutia cca 200 m. Napadnutý bol ošetrený v ambulantnej pohotovostnej službe, rany mu bolo nutné zašiť.

Doporučený Ilustračné foto Miroslav Ondruš Ilustračné foto Miroslav Ondruš

Chceme túto informáciu zverejniť v médiách, nakoľko sa obyvatelia našej obce cítia ohrození. Medvedie stopy nachádzame aj v intraviláne obce, dokonca aj pri zariadení pre seniorov. Máme strach, že keď poľnohospodári zoberú úrodu kukurice z polí, medvede ostanú bez potravy a budú čím ďalej agresívnejšie. Obyvatelia majú záhrady, chovajú hospodárske zvieratá, ktoré budú pre medvede zaujímavé. Hnevá ma, že keď bol nájdený uhynutý medveď, bolo to všade v médiách, ale keď medveď napadne človeka, tak sa o to nik nezaujíma.

Elena Grňová, starostka obce Dúbravy

Titulok: Lesmedium.sk

 

Prečítané: 8725
(16 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.