Prihlásiť

Nie, stačilo! My sme les – my sme hora

Vlastníci lesov reagujú na kampaň My sme les – kto ohrozuje les ohrozuje aj nás, protestujú proti hľadaniu triedneho nepriateľa zodpovedného za odumieranie našich hôr v podobe poctivých hospodárov v lesoch.

Doporučený Ilustračné foto Ilustračné foto

Nie – stačilo! MY SME LES – MY SME HORA

My, súkromní vlastníci a obhospodarovatelia lesov sme les. My sme hora, na vlastných pozemkoch aj v národných parkoch a iných chránených územiach, ktoré boli „postavené" na nedemokratických praktikách zločinného režimu minulosti. V období temna a neslobody, bez nášho súhlasu pracujúci ľud pod taktovkou komunistickej moci povyhlasoval na našich pozemkoch národné parky a iné chránené krajinné oblasti a ani po 28 rokoch sa nedokázal už demokratický štát vysporiadať s týmito krivdami minulosti a v slušnosti a spravodlivosti sa dohodnúť. Dohodnúť ako vo verejnom záujme dôstojne zabezpečíme my – súkromní vlastníci a obhospodarovatelia lesov to, čo požaduje verejnosť.
S úžasom na štátny sviatok, v deň boja za slobodu a demokraciu zisťujeme, že si náš majetok opäť chcú privlastniť iní, v mene vyššieho, vraj verejného záujmu. Ostro protestujeme proti kampani „My sme les – kto ohrozuje les ohrozuje aj nás", ktorej aktéri tvrdia, že národné parky patria nám všetkým – teda celej spoločnosti a hľadajú triedneho nepriateľa zodpovedného za odumieranie našich hôr v podobe poctivých hospodárov v lesoch, ktoré pestovali naši dedovia a predošlé generácie. Odmietame lacné heslá založené na praktikách temnej minulosti, založené na pretvárke, lži a faloši, na hone na čarodejnice. Odmietame mediálne praktiky zavádzajúce verejnosť a vytvárajúce jediných spasiteľov ochrany prírody a krajiny a žiadame slušnú a úprimnú komunikáciu založenú na hodnotovom základe Európskej únie, ktorej je náš štát členom. Na demokracii, na rovnosti, na právnom štáte, na rešpektovaní ľudských práv.

Ing. Milan Ovseník, predseda

Únia regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska

Prečítané: 5437
(18 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Majstrovstvá lesníkov SR v lyžovaní

Majstrovstvá lesníkov SR v lyžovaní

O čom sa píše

V poradí 54. ročník Venerovského memoriálu sa uskutoční od 25. do 27. marca v športovom areáli FIS na Štrbskom Plese.

Prečítajte si viac
Klenotom Brezna sú mestské lesy

Klenotom Brezna sú mestské lesy

O čom sa píše

Aktuálne sa však aj v nich lesníci pasujú s podkôrnikovou kalamitou.

Prečítajte si viac
Ktosi ukradol kus lesa

Ktosi ukradol kus lesa

O čom sa píše

V obci Makov neďaleko Čadce neznámy páchateľ nelegálne vyťažil a odviezol stovky smrekov.

Prečítajte si viac
Zisk štátneho podniku sa mierne zvýšil

Zisk štátneho podniku sa mierne zvýšil

O čom sa píše

Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky dosiahol v roku 2017 zisk po zdanení vo výške 7.522.000 eur, čo je o tri...

Prečítajte si viac

-1°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 76%

Vietor: 17.70 km/h

  • 23 Mar 2018 7°C -2°C
  • 24 Mar 2018 7°C 0°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex