Prihlásiť

Nie, stačilo! My sme les – my sme hora

Vlastníci lesov reagujú na kampaň My sme les – kto ohrozuje les ohrozuje aj nás, protestujú proti hľadaniu triedneho nepriateľa zodpovedného za odumieranie našich hôr v podobe poctivých hospodárov v lesoch.

Doporučený Ilustračné foto Ilustračné foto

Nie – stačilo! MY SME LES – MY SME HORA

My, súkromní vlastníci a obhospodarovatelia lesov sme les. My sme hora, na vlastných pozemkoch aj v národných parkoch a iných chránených územiach, ktoré boli „postavené" na nedemokratických praktikách zločinného režimu minulosti. V období temna a neslobody, bez nášho súhlasu pracujúci ľud pod taktovkou komunistickej moci povyhlasoval na našich pozemkoch národné parky a iné chránené krajinné oblasti a ani po 28 rokoch sa nedokázal už demokratický štát vysporiadať s týmito krivdami minulosti a v slušnosti a spravodlivosti sa dohodnúť. Dohodnúť ako vo verejnom záujme dôstojne zabezpečíme my – súkromní vlastníci a obhospodarovatelia lesov to, čo požaduje verejnosť.
S úžasom na štátny sviatok, v deň boja za slobodu a demokraciu zisťujeme, že si náš majetok opäť chcú privlastniť iní, v mene vyššieho, vraj verejného záujmu. Ostro protestujeme proti kampani „My sme les – kto ohrozuje les ohrozuje aj nás", ktorej aktéri tvrdia, že národné parky patria nám všetkým – teda celej spoločnosti a hľadajú triedneho nepriateľa zodpovedného za odumieranie našich hôr v podobe poctivých hospodárov v lesoch, ktoré pestovali naši dedovia a predošlé generácie. Odmietame lacné heslá založené na praktikách temnej minulosti, založené na pretvárke, lži a faloši, na hone na čarodejnice. Odmietame mediálne praktiky zavádzajúce verejnosť a vytvárajúce jediných spasiteľov ochrany prírody a krajiny a žiadame slušnú a úprimnú komunikáciu založenú na hodnotovom základe Európskej únie, ktorej je náš štát členom. Na demokracii, na rovnosti, na právnom štáte, na rešpektovaní ľudských práv.

Ing. Milan Ovseník, predseda

Únia regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska

Prečítané: 5036
(17 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Stromy sú mocné, posilňujú aj ľudí

Stromy sú mocné, posilňujú aj ľudí

O čom sa píše

Pobyt medzi lesnými velikánmi pomáha bojovať proti stresu.

Prečítajte si viac
Lesy sa odvodu nezbavia

Lesy sa odvodu nezbavia

O čom sa píše

Parlament schválil návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2018 až 2020 a návrh štátneho rozpočtu na budúci rok.

Prečítajte si viac
Rozdelia peniaze na envirovýchovu

Rozdelia peniaze na envirovýchovu

O čom sa píše

Desiatky mimovládnych organizácií požiadali o príspevok na envirovýchovu zo Zeleného vzdelávacieho fondu.

Prečítajte si viac
Vietor narobil škody v tatranských lesoch

Vietor narobil škody v tatranských lesoch

O čom sa píše

Na území v správe Štátnych lesov TANAP-u vyvrátil silný vietor v uplynulé dni približne 15-tisíc kubíkov drevnej hmoty, kalamitu v...

Prečítajte si viac

1°C

SR - aktuálne počasie

Část.zataženo

Vlhkosť: 71%

Vietor: 22.53 km/h

  • 18 Dec 2017 2°C -1°C
  • 19 Dec 2017 1°C -3°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex