Prihlásiť

Lesy SR pokračujú v odpredaji prebytočného majetku

Očakávaný zisk štátneho podniku z odpredaja nehnuteľného majetku je 2 800 000 eur.

Doporučený Ilustračné foto (https://www.bystricoviny.sk) Ilustračné foto (https://www.bystricoviny.sk)

 Lesy Slovenskej republiky budú odpredávať prebytočný majetok v súlade so smernicou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR č. 2689/2017-250 k činnosti rezortnej majetkovej komisie a jej postupe s nakladaním štátneho majetku. „Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky v roku 2018 pristupuje k predajú prebytočného dlhodobo nevyužívaného majetku, vzhľadom na fakt, že náklady podniku spojené s jeho držbou každoročne atakujú sumu 1 000 000 eur," uvádza generálny riaditeľ štátneho podniku Marian Staník a dodáva, že súčasný zoznam prebytočného majetku štátneho podniku obsahuje 2676 položiek, z toho stavby tvoria 827 položiek a pozemky 1849 položiek.

„Transparentnosť predaja majetku vo vlastníctve štátneho podniku je a bude zabezpečená postupmi predaja uvedenými v zákone č. 92/1991 Zb. o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby. Predávaný majetok je rozdelený do viacerých kategórií. Kým stavby v havarijnom stave a stavby dlhodobo nevyužívané budú predávané formou obchodnej verejnej súťaže, rovnako ako aj opustené areály, ktoré sú svojou polohou a stavom pre štátny podnik a jeho činnosť neefektívne, stavby v prospech nájomcu a stavby v prospech vlastníka pozemku sa odpredajú na základe vopred uvedených podmienok. Predaj bytov v prospech nájomníka s nájomnou zmluvou za účelom bývania bude realizovaný v súlade so smernicou ministerstva," uvádza vedúci odboru komunikácie Marián Nosáľ a dodáva, že rovnako sú stanovené podmienky týkajúce sa predaja pozemkov. „Odpredávané pozemky možno rozdeliť do štyroch skupín. Konkrétne ide o pozemky pod diaľnicami a rýchlostnými cestami, pozemky v rekreačných oblastiach pod chatami (chaty vo vlastníctve tretích osôb), pozemky pod stavbami (vo vlastníctve tretích osôb) a stavby a pozemky, ktoré sú svojou polohou a stavom pre Lesy Slovenskej republiky, š.p. nevyužiteľné."

„Z dôvodu zamedzenia vzniku ďalšieho znehodnotenia prebytočného majetku plánuje štátny podnik pristúpiť v roku 2018 k priamemu odpredaju 196 položiek prebytočného majetku v rámci vysporiadania vlastníckych vzťahov k nehnuteľnostiam. Štátny podnik plánuje odpredať 21 opustených areálov, ktoré sú polohou a stavom pre štátny podnik nezaujímavé. Ich predaj uskutočníme formou verejnej súťaže. Zisk štátneho podniku z odpredaja uvedeného nehnuteľného majetku odhadujeme na 2 800 000 eur," tlmočí rozhodnutie štátneho podniku vedúci odboru komunikácie Marián Nosáľ.

 

Naposledy zmenené: štvrtok, 08 február 2018 09:37
Prečítané: 313
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Štvornohí pomocníci lesníkov

Štvornohí pomocníci lesníkov

O čom sa píše

Na obnovu lesa zničeného požiarmi využívajú v Čile psy.

Prečítajte si viac
Do materských škôl ide Envirominimum

Do materských škôl ide Envirominimum

O čom sa píše

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR schválilo Slovenskej agentúre životného prostredia program kontinuálneho vzdelávania s názvom Envirominimum.

Prečítajte si viac
Vzácna osa v našich lesoch

Vzácna osa v našich lesoch

O čom sa píše

V podhorí Vihorlatských vrchov zaznamenali mimoriadny výskyt samotárskej osy Scolia hirta ssp.unifasciata, ktorá bola doteraz známa iba v Stredomorí.

Prečítajte si viac
Príďte sa presvedčiť, že remeslo má zlaté dno!

Príďte sa presvedčiť, že remeslo má zlaté dno!

O čom sa píše

Žilinský samosprávny kraj pozýva na jedinečnú výstavu výrobkov stredných odborných škôl.

Prečítajte si viac

2°C

SR - aktuálne počasie

Oblačno

Vlhkosť: 69%

Vietor: 22.53 km/h

  • 21 Feb 2018 1°C -1°C
  • 22 Feb 2018 2°C -1°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex