Prihlásiť
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Vitajte na novom fóre!
Máte skúsenosti z lesníctva, s ktorými sa chcete podeliť?
Zaujímajú Vás názory ostatných? Zapojte sa do Fóra o lese!
Všetkých tu vítame a tešíme sa na Vaše príspevky!
Nové príspevky môžu v tejto kategórii pridávať a komentovať iba registrovaní.

TÉMA: Ťažba stromov

Ťažba stromov 19.09.2020 09:27 #1

Dobrý deň,
poprosil by som o informáciu, prípadne radu ako by sa dalo postupovať, či je možné zabrániť ťažbe smrekovych stromov, taktiež aj vytvorenie zvážnice, resp. prejazd ťažobných strojov na vlastnom pozemku (nie je tam žiadny urbár) evidovanom ako parcela E, trvalé trávnaté porasty, no pri evidencii celej oblasti ako parcela C, lesný pozemok. Podľa značiek na stromoch (aj dávnej preriezke) to majú lesníci zo štátnych lesov označené ako hospodársky les. Totiž mám tam chatu, v strede toho 8,5 ha pozemku a zrejme nik by nechcel mať z krásneho zdravého lesa v okolí chaty rúbanisko, aj keby malo byť len čiastočné a zničenú pôdu po ťažobných strojoch (do teraz tam nebol žiaden, je to nedotknuté).
Moc krát ďakujem za každú užitočnú informáciu/radu.
Peter
  • Peer
  • Peer-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Ťažba stromov 26.10.2020 21:24 #2

noo a mas tu chatu legalne??a aku mas vymeru svojho pozemku??prerezavka a tazba je rozdiel 80 rokov,asi to moc neovladas..ak mas vo svojom pozemku cestu k inym pozemkokm,musis prejazd strpiet,ak ti vzniknu skody,mozes si ich vymahat..
  • raroh2
  • raroh2-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 6
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Ťažba stromov 27.10.2020 02:05 #3

Áno, máš pravdu , moc to neovládam a preto sa pýtam a prosím o radu. Pozemok je veľký ako som spomínal 8,5 ha. Chata je plne legálna so súpisným číslom ako aj pozemok normálne zapisaná na katastri. Prístupová cesta tam nie je, iba chodníček ktorý som si spravil ja. Za suchých dní sa najbližšie dá dostať autom na vzdialenosť 200 metrov, to sú však mestské lesy a tam kde končí tá lesná cesta končí aj ich výmera, ďalej je už terén pomerne komplikovaný dolinou okolo potôčka. Preriezka bola cca pred 12 rokmi a tie stromy v priemere majú 50 - 80 rokov, samozrejme mnoho ich je mladších, no sú tam aj hodne cez 100 rokov (vekovo je to pomerne zmiešané), no aj podľa časti. Značky na stromoch sú obnovené tohto roku, preto mám tú obavu.
Ďakujem.
  • Peer
  • Peer-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Ťažba stromov 29.10.2020 22:42 #4

Dobrý deň, rád chodím do lesa a trávit tam čas kľudne tam aj prespím a preto sa chcem spýtať či so tam možem zo spadlých stromov postaviť malý prístrešok (nepoužil by som žiadne klince ani šrúby iba laná aby to išlo ľahko zdeľať).
  • ForestoWOOD
  • ForestoWOOD-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 1
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci
Moderátori: ekart

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza

Fytofarm Merimex Pro Populo Poprad Slovenská lesnícka komora